50 twarzy Greya / Pięćdziesiąt twarzy Greya


Mężczyzna ujrzał Kobietę. Jedna rozmowa wystarczyła, aby zatracili się w sobie bez pamięci. Uczucie, fascynacja, porządanie, kłótnia, sekret, rozstanie i powrót. Historia jakich wiele, która dzięki jednemu pomieszczeniu wzbudziła kontrowersje wśród narodów.
Jak w sposób obiektywny ocenić sytuację, która jest niczym innym jak bajką, tak naprawdę nie różniącą się od innych historii miłosnych? 
Czy dwójka całkowicie obcych osób jest w stanie już od samego początku stworzyć silną relację, opartą na wzajemnym szacunku oraz zaufaniu? 
Czy każdy dominujący mężczyzna, to osoba posiadająca sześć zer na koncie i prywatny helikopter? Czy prawdziwa uległa to osoba, która nie posiada jakiejkolwiek wiedzy w sztuce BDSM? Czy bondage i spanking to całe BDSM

Krytykowanie "50 twarzy Greya" jest naturalnym odruchem i każdy kto choć trochę interesuje się kinematografią dostrzeże w tym filmie miałkość fabuły, czy słabą grę aktorską. Zarówno książka jak i film mogłyby zostać wydane w serii Harlequin i pewnie nikt by się nawet nie zorientował, że coś tam tam jest nie tak. Jeśli jednak dodamy do tej historii trochę obrazoburczych obrazów, posypiemy szczyptą przypraw zza zakazanej alkowy, otrzymamy przepis na wejście do grona najchętniej czytanych książek, czy najchętniej oglądanych filmów.

 


Fot. Kadr z filmu "50 twarzy Greya"

 

Co Marta Konarzewska myśli o 50 twarzach Greya?

„BDSM to rodzaj pewnej seksualności, to znaczy, niektórzy ludzie w ten sposób uprawiają seks, w ten sposób żyją. Nie chodzi o to, że wszyscy mamy takie fantazje, to opiera się na pewnej umowie, zgodzie pewnych osób, na pewnej równości, na pewnym układzie. Natomiast tutaj zostało to zmieszane z tym, że kobiety mają takie fantazje, że tak naprawdę chodzi im o to, żeby zakochał się w nich ten bogaty facet i w pewnym momencie tracą tę kontrolę, jest złapana w tę pułapkę” – skomentowała Marta Konarzewska. Razem z prof. Zbigniewem Lew-Starowiczem rozmawiali o ekranizacji powieści „50 twarzy Greya” w programie „Tak Jest”.

Jaki jest twój pogląd na temat 50 twarzy Greya? Porozmawiajmy o tym na forum BDSM Club.

 

                    

 

Jeśli interesujesz się temtyką związaną z BDSM być może zainteresuje Cię:

Darmowa rejestracja na BDSM Club Forum BDSM Blog BDSM Wydarzenia BDSM