Backlash

Aktualizacja punktów ostrzeżeń oraz reputacji

4 posty w tym temacie

Gorąca dyskusja w jednym z wątków doprowadziła do zmian w punktach ostrzeżeń. Z listy tematów, za które można otrzymać punkty zniknęło "nie w temacie". Osobiście nie jestem fanem tego rozwiązania, ale być może ostudzi to lekko atmosferę na forum. Jako że moderatorzy nie będą od teraz moderować wątków pod kątem offtopów, prośba do Was, drodzy użytkownicy, abyście starali się trzymać tematów.

Aktualizacji uległy również kary za pozostałe "wykroczenia". Od dziś na każdym subforum w nagłówku znajdziecie nowy przycisk "Regulamin forum", po kliknięciu w który Waszym oczom ukaże się taka informacja:

Chcielibyśmy, aby forum Clubu zachowywało wysoki poziom merytoryczny, a użytkownicy odnosili się do siebie z szacunkiem. Osoby, które nie będą w stanie zaakceptować naszych standardów mogą liczyć się z konsekwencjami w postaci tzw. punktów ostrzeżeń.

Zachowania podlegające ostrzeżeniom oraz ilość punktów, które można za nie uzyskać przedstawiają się następująco:

• Spamowanie - 2 punkty
  • Wulgarny język - 2 punkty
  • Publiczne podważanie decyzji moderatora - 5 punktów
  • Obraźliwe zachowanie / ubliżanie innym użytkownikom - 10 punktów
  • Łamanie postanowień regulaminu Clubu - 10 punktów

Konsekwencje uzbierania określonej liczby punktów:

•  5 punktów - przez 24 godziny wpisy autora będą musiały być zaakceptowane przed ich publikacją.
  • 10 punktów - blokada pisania na forum przez 1 dzień.
  • 15 punktów - blokada pisania na forum przez 2 dni.
  • 20 punktów - blokada pisania na forum przez 7 dni.
  • 25 punktów - blokada pisania na forum przez 30 dni.
  • 30 punktów - permanentna blokada pisania na forum.

Po przyznaniu punktów, a przed dodaniem kolejnego wpisu użytkownik będzie musiał potwierdzić, że zapoznał się z ostrzeżeniem.

Punkty resetują się po 60 dniach od momentu ich otrzymania.

Kolejnym efektem rozgorzałej dyskusji jest zawieszenie punktów reputacji. Niewykluczone, że jeszcze powrócą, ale w nieco odmienionej, mniej kontrowersyjnej formie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co z plusikami?? Chcemy powrotu. Też się wówczas nic nie działo, ale były plusiki, można coś było kolekcjonować. Mnóstwo gier na komórki żyje dzięki temu, że zbiera się jakieś kabaczki czy kuleczki....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tez  się wypowiem  odnośnie tych jak dla mnie durnowatych i dziecinnych punktów  , od 10 lat mieszkam w Niemczech  gdzie jestem na rożnych forach  Niemieckich  i tu takich pierdół jak jakieś kary nie ma .  to raz . po drugie  To użytkownicy tworzą  społeczność , forum , temat itd   ale jeśli komuś się nudzi   to daje jakieś punkty w taki sposób odstrasz  ludzi   to raz , a juz miałem  wykupić premium  ale wiesz co zniechęciło mnie to   

Tak jak tobie napisałem  jestem tez Administratorem   forum z Filmami i jest tez Regulamin ale nie ma idiotycznych kar , punktów   to jest dziecinne 

a tu masz   forum sprawdź  sobie  tu mam Demon ale ogólnie   latexfan   dla przykładu  pan z Krakowa  który produkuje  odzież latexową zna mnie osobiście  i kilku innych ludzi  

link

a ty zwyczajnie się nudzisz  i   wg mojej osoby  uważasz się  za Boga 

bo są różne osoby  i każdy  chce  coś mieć osiągnąć , a pod kolejne  jeśli dałem linka  do chomikuj i  chomik akceptuje takie a nie inne pliki  to co  tobie do strony chomikuj  co ?  jesteś ich adminem 
  co do filmów i clipów  to był  tylko odnośnik i to wszystko   tak jak większość tu jest   i jeśli sam, nie znasz prawa  to nie pisz komuś kto siedzi w tym 25 lat 

Edytowane przez Backlash
Link do strony zawierającej materiały objęte prawem autorskim
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Poświęciłem sporo czasu w prywatnej korespondencji, aby Ci to wyjaśnić, ale widzę, że niestety bezskutecznie. Spróbujmy zatem raz jeszcze...

1. Nie nudzę się (nie mam na to czasu) i nie uważam się za Boga. Prowadzę stronę Clubu zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem i ustalonym wcześniej regulaminem. Jeżeli łamiesz zarówno prawo jak i regulamin, nie oczekuj, że nie będę podejmował żadnych działań.

2. Rozpowszechnianie za darmo filmów i zdjęć chronionych prawem autorskim jest przestępstwem. Czy Ci się to podoba, czy nie. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej do lat 3. Takie jest w Polsce (na świecie zresztą podobne) prawo, a jego nieznajomość nie zwalnia Cię z odpowiedzialności za jego łamanie.

Inna sprawa, że jest to zwyczajna kradzież! Jeżeli ktoś poświęca czas i środki na to, aby stworzyć coś, co później chce sprzedawać, a Ty nie mając żadnych praw do tych materiałów wchodzisz w ich posiadanie i rozpowszechniasz je za darmo, to nie jesteś Robin Hoodem, a zwyczajnym złodziejem!

3. Systemu przyznawania punktów nie wymyśliłem ja, a producenci jednego z najlepszych (w mojej ocenie najlepszego) silnika forum. Na całym świecie sprawdza się to rozwiązanie bardzo dobrze, bo zamiast natychmiast banować użytkownika w przypadku łamania regulaminu dajesz mu kilka szans na dostosowanie się do panujących zasad.

4. Strona chomikuj działa na zupełnie innej zasadzie, a jak poczytasz o planowanych nowych regulacjach prawnych, to dowiesz się, że formuła w której ta strona funkcjonuje zostanie niebawem również poddana takim regulacjom prawnym, które to uniemożliwią.

Spróbuj materiały chronione prawem autorskim wrzucić na takie strony youtube, facebook, twitter, itd. Albo zostaną usunięte od razu, albo w ciągu kilku godzin. Zastanawiałeś się dlaczego?

5. Strona którą przytoczyłeś wyżej, jeżeli chcesz być jej zarejestrowanym użytkownikiem, nakłada na Ciebie obowiązek "wrzucania" tam materiałów chronionych prawem autorskim, a także daje możliwość ich pobierania innym. Jest zbiorem filmów chronionych prawnie, a udostępnianych za darmo. Jeśli to ma być przykład forum, które funkcjonuje zgodnie z prawem, to naprawdę nie wiem w jakiej żyjesz rzeczywistości, ale proponuję się obudzić.

Link do strony zostaje oczywiście usunięty...

Jeśli jeszcze raz wstawisz link do stron o podobnej zawartości będę zmuszony trwale zablokować twoje konto w Clubie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

• Podobna zawartość

• Backlash
      O co chodzi z tymi strzałkami w postach - w górę i w dół?
      Przez Backlash
      Zielone i czerwone strzałki widoczne przy postach użytkowników to tzw. system reputacji. Jeśli czyjaś wypowiedź nam się podoba możemy ją nagrodzić zieloną strzałką w górę (podoba mi się). Jeśli natomiast uważamy, że jest bezwartościowa lub nam się nie podoba - możemy wyrazić swoją dezaprobatę klikając czerwoną strzałkę w dół (nie podoba mi się).
      Im więcej dany użytkownik otrzyma głosów pozytywnych tym jego reputacja będzie wyższa, a co za tym idzie jego odbiór, postrzeganie, popularność i prestiż z tego wynikający również. 
      I analogicznie z głosami negatywnymi. Czym niższa reputacja, tym gorszy odbiór, mniejsze zaufanie oraz postrzeganie negatywne.
      Punkty reputacji przyznawane są anonimowo.
      Jeśli zależy Ci na dobrej reputacji pisz rzeczowo, w temacie, używając poprawnej polszczyzny. Nie wyzłośliwiaj się, bądź pomocny i szczery. Pisz wtedy, kiedy masz coś do napisania, a post przez Ciebie dodany wniesie coś do dyskusji.